top of page

O mnie

 

Ur. 27.7.1948r., zm.: data (pociesza się) jeszcze nie znana…

To poznaniak, który przez kilkadziesiąt pierwszych lat życia kręcił się głównie po łazarskim fyrtlu - między ul. ul. Głogowską, Kolejową, Gąsiorowskich i Hetmańską… z „centrum” przy ul. Łukaszewicza 23 gdzie się urodził i mieszkał.

Dopiero od roku 1997 można go częściej spotkać w pobliskim Suchym Lesie.

Maluje od niepamiętnych czasów. Wraz z żyłką do sztuk plastycznych, równie naturalnie co i bezwiednie w jego życiorysie zaznaczają swoje miejsce języki - polski i swojski. Ten ostatni to mowa podwórka, ulicy, Rynku Łazarskiego, również  - domu.

Pierwsze więc były słowa (oczywiście nie tylko gwarowe), potem dopiero - ołówek i pędzel… Jako trzecie pojawiło się uświadomienie - czym jest obraz, czym wiersz… Radością, satysfakcją,  czasem i… męką!!

Życiorys banalnie zwyczajny. Dzieciństwo, edukacja - aż do (niech zabrzmi dumnie) - magisterium. No i praca zawodowa  - Poczta. A wszystko poprzeszywane tymi „żyłkami”… które choć niby nie dominują, ale ciągną jak magnes! Tyle lat minęło, a one  - są! Przetrwały i uparcie prowadzą…

Sam, bywa, że  aforystycznie mówi :

„…tworząc wypowiadam siebie…”

- toteż łatwo domyślić się, że jeśli o nim szukać więcej i to pełniejszych informacji, wystarczy śledzić co wychodzi spod jego pióra i pędzla, a pomóc w tym może ta „Galeria”.

 

* * *

bottom of page